KAYIT    İLETİŞİM

BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL-FESTİVALİ

OTOBÜS İLE
  • BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL-FESTİVALİ: BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL FESTİVALİ
  • BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL-FESTİVALİ: BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL FESTİVALİ
  • BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL-FESTİVALİ: BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL FESTİVALİ
  • BULGARİSTAN
  • KAZANLIK
  • KAPIKULE
  • GÜL FESTİVALİ
BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL FESTİVALİ

Gece 1 haziranı 2 hazirana bağlayan gece 02:00'da Cumhuriyet Meydanında buluşarak, Gelibolu ve Edirne üzerinden Kapıkule Gümrük ve Pasaport işlemlerinin ardından Bulgaristan'a giriş yapıyoruz. Svilengrad, Harmanlı ve Haskovo'yu panoramik olarak görüyoruz ve 1903 yılından beri BULGARİSTAN’ın KAZANLIK kentinde düzenlenen GÜL FESTİVALİ kutlamalarına katılmak için yola koyuluyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik keyifli bir yolculuk ile balkan dağlarının gül vadisinde konumlanmış, koruma altındaki doğal alanlarıyla meşhur Gül kentine ulaşıyoruz. Damask ve Castila gülü olarak bilinen Rosa Damascena, bölgenin en büyük geçim kaynağı ve hazinesidir. Güllerin yanısıra Osmanlı’nın da tarihi izlerini taşıyan Kazanlık şehrini, rehberimizin anlatımlarıyla gezmeye başlıyoruz. Osmanlı döneminden kalma KAZANLIK, bölgesinde yapılacak olan etkinlikleri görüyoruz, Gül Müzesi ziyaretimizin ardından, dünyanın %70 Gül yağının karşılandığı kent merkezindeki Festivale dahil oluyoruz. Gül toplama ve gül yağı kaynatma merasimi, Bayrak yarışları, folklör gösterileri, yöresel unlu mamüllerin tanıtımlarının yapıldığı ve sonunda Güzellik yarışması ile tamamlanan festivalde, çok renkli ve keyifli fotoğraflar çekme fırsatı yakalıyor, rehberimizin bilgilendirmelerinden sonra serbest zaman veriyoruz. Misafirlerimiz, gurmelerin önerdiği bölgeler arasında bulunan Kazanlık’ta, yerel halkın kendi bahçelerinde yetiştirdikleri doğal ürünlerden hazırlanan yemekleri ve unlu mamülleri tadabilecekleri restoranlarda, kafelerde ve hatıra hediyelik eşyalarının sunulduğu tezgahları gezerek, festival alanında vakit geçirebilirler. Önce Bulgaristan daha sonra Kapıkule Türk Sınır kapısındaki pasaport, gümrük işlemleri sonrasında Türkiye'ye giriş yapıyoruz. Edirne, Gelibolu üzerinden Çanakkale merkeze varıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
B2 belgeli lüks ve konforlu araçlarla ulaşım
Profesyonel rehberlik hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Tüm yemekler
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
Kişisel harcamalar
Pasaport ve Vize


YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Çanakkale Hareketli Kazanlık Gül Festivali Turu

***Yunanistan AB ülkesi olduğu için vize ile giriş yapılmaktadır. Yeşil pasaport sahibi misafirler hariç tüm misafirlerin AB vizesi alma zorunluluğu vardır.

***Otel konaklamaları oda+kahvaltı şeklindedir.

***Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 10-15 kişi arası özel dizayn minibüsle, 15-27 kişi arası lüks küçük otobüs (midibüs) 27 kişi üzeri ise 46 veya 55 kişilik özel Turizm araçlarıyla yapılacaktır. Büyük araç garantisi verilmez.

***Yeterli çoğunluk sağlanmadığı takdirde Drabos Travel 7 (Yedi) gün önceden haber vermek kaydı ile turu bir sonraki doluluk olan tarihe kaydırabilir.

 ***Tek Kişi Konaklama Farkını Online Rezervasyon Menüsünden İnceleyebilirsiniz. Çocuk İndirimi sadece 2 yetişkin ile birlikte konaklamak şartı ile 1 çocuk için geçerlidir. 0-6 yaş ücretsiz seyahat edecek çocuklara koltuk verilmez.

***Birden Fazla Çocuğa sahip olan ailelerimiz mutlaka satış temsilcilerimiz ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

***Tur programında rehber gezi noktaları aynı kalmak şartıyla değişiklik yapma hakkına sahiptir.

***Araç İçerisindeki Koltuk Düzeni Drabos Travel Operasyonu Tarafından Ayarlanmaktadır.

***Özel koltuk seçimi yapılamamaktadır.

***Koltuk yerleşimi konusundaki itiraz durumunda, ödeme iadesi mümkün değildir.

***Araçlarımızın tüm koltukları aynı standartlardadır.

***Otel Konaklamalarında 3 Kişilik odalarda 3. misafirimiz genellikle ek yatakta konaklama sağlamaktadır.

***Rezervasyon İptal ve Gizlilik Şartlarımızı incelemek için tıklayınız.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#259
LOKASYON:
Bulgaristan (Çanakkale çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Çanakkale Cumhuriyet Meydanı
BİTİŞ:
Çanakkale Cumhuriyet Meydanı
İPTAL POLİTİKASI:
Tura rezervasyon yaptıran misafirlerimizin günübirlik turlarda 3 gün, paket turlarda 7 gün, yurt dışı turlarda 15 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır. Günübirlik turlarda 3 günden az kalması durumunda %30 kesinti, son gün iptal edilmesi durumunda %100 kesinti uygulanır. Turu satın alan misafir sağlık nedeni ile iptal talep ettiğinde, Devlet Hastanelerinden alınan raporu (Başhekim İmzalı) tarafımıza sunmak zorundadır. Not: Uçaklı turlarda havayolu tarafından iptali yapılamadığı için rezervasyonun iptal ve iadesi yapılamamaktadır. Ayrıca ana sayfada bulunan iade ve iptal şartlarımızı inceleyiniz. (https://www.drabostravel.com/c/iptal-aide)

TARİH VE FİYATLAR

35

1 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

BULGARİSTAN-KAZANLIK-GÜL-FESTİVALİ ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.